пʼятниця, 15 грудня 2017 р.



З 12 грудня по 16 грудня у нашій бібліотеці була оформлена книжкова виставка, присвячена Всеукраїнському тижневі права «Правовий статус людини».


Ми ознайомили наших читачів з матеріалами виставки, а також провели бесіду про права, обовязки та свободи людини та громадянина.

середа, 6 грудня 2017 р.

Міжнародний день інваліда




Міжнародний день людей з інвалідністю Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року,  який відзначається щорічно 3 грудня.
Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Тому 2 грудня у нашій бібліотеці була оформлена фотовиставка, присвячена цьому дню «Терапія доброти».


вівторок, 21 листопада 2017 р.

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

17 листопада до нашої бібліотеки завітали студенти ІІ курсу економічного факультету УДПУ імені Тичини разом із викладачем Слатвінською Л. А.

Наш захід «З Україною в серці» був проведений у вигляді віртуальної подорожі. Ми мандрували цікавими та історичними місцями України, дізналися чимало про дивовижну природу нашої Батьківщини, відкрили надзвичайно-красиві архітектурні будівлі Києва та різні музеї України, провели історичну вікторину. Під час екскурсії студенти дізналися, яка прекрасна Україна і, що на ній живуть люди гідні поваги та шани. Присутні на заході поміркували над запитанням «Що таке гідність?». Бібліотекарі – ведучі заходу розповіли про людей, які є патріотами своєї держави і ніколи не втрачали своєї гідності. Це Іван Піддубний, Євген Чикаленко, меценати Терещенко, Семеренко, вчителі, вихователі, волонтери, пожежники, лікарі, які гідно віддаються своїй справі і виконують свої обов’язки.
У зв’язку з тим, що на сході нашої країни відбуваються військові події, ми не могли не згадати наших земляків уманчан, які загинули, захищаючи кордони держави.

Студенти вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання

В кінці заходу ведучі наголосили, що головний обов’язок молоді гарно навчатися і сприяти покращенню життя в Україні. Бо Україна – це ми. І якими будемо ми, такою й буде Україна. 
Світлини на згадку




пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

9 ЛИСТОПАДА
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
У нашій бібліотеці була організована виставка, присвячена Дню української писемності та мови. 
Наші читачі знайомляться з виставкою

вівторок, 7 листопада 2017 р.

СМАК КОРОНОВАНОГО СЛОВА


ДО 55-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПОСЬМЕННИЦІ
        Іре́н Роздобу́дько — українська журналістка, письменниця, поетеса. Народилася 3 листопада 1962 року у Донецьку. Закінчила факультет журналістики Київського національного університету. Працювала у Донецькому відділку ТАРС-РАТАУ телеграфісткою, у багатотиражці Донецького металургійного заводу, журналістом та диктором радіогазети. З 1988 року живе в Києві, де працювала в газеті «Родослав», коректором журналу «Сучасність», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті «Всеукраїнські відомості», заступником головного редактора в журналі «Наталі», головним редактором у журналі «Караван історій. Україна» та журналістом у журналі «Академія». Також працювала офіціанткою в ресторані, в цирку, Снігуронькою в фірмі «Свято», завідувачем відеосалону у кінотеатрі. Автор ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка. Авторка двох збірок поезій. Вишиває бісером, грає на гітарі. Має доньку Яну.
Твори автора:
ü «Ґудзик»
ü «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю»
ü «Зів'ялі квіти викидають»
ü «Все, що я хотіла сьогодні»
ü «Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя Мерці «Дві хвилини правди»
ü «Ескорт у смерть»
ü «Гра в пацьорки» та інші.
              У  бібліотеці-філії №1 була організована виставка з нагоди 55-річчя  авторки. Наші читачі ознайомилися з виставкою, творчим доробком та життєвим шляхом письменниці.
            







НАШІ ЗАНЯТТЯ РОЗПОЧАЛИСЬ!!! 
ВИВЧАЄМО АНГЛІЙСЬКУ ІЗ 

ЗАДОВОЛЕННЯМ



вівторок, 31 жовтня 2017 р.



HELLO EVERYBODY!!!
DO YOU WANT TO SPEAK ENLISH WELL?

ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ НАВЧИТИСЬ ДОБРЕ РОЗМОВЛЯТИ АНГЛІЙСЬКОЮ, ТО ЗАВІТАЙТЕ ДО НАС!

У НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ ЗНОВУ РОЗПОЧАЛИ СВОЮ РОБОТУ КУРСИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ 




середа, 25 жовтня 2017 р.

День Захисника України




            14 жовтня День захисника України - нове для українців свято. Свято відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем Українського козацтва. Свято встановлено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

Пропонуємо Вашій увазі радіовиступ, присвячений Дню Захисника України.

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

КНИГА - ЦЕ МУДРІСТЬ ВІКІВ
3 жовтня у стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на факультеті соціальної та психологічної освіти була проведена лекція «Книга – це мудрість віків» для студентів  VII зміни в рамках діяльності Національно-патріотичного табору для студентської молоді «Дія»  .
Студентка ІІІ курсу Мельничук Ірина ознайомила всіх студентів вищого навчального закладу з матеріалами  лекції. Вони були висвітлені на сайті університету: "Захід був присвячений читанню і популяризації літератури серед молоді.  В якості лекторів виступали  представники Уманської бібліотеки-філіалу №1, а саме завідуюча бібліотекою Семенюк Валентина Іванівна та бібліотекарі Циктор Ольга Олександрівна та Пилипенко Катерина Володимирівна.

Всім відома істина, що у всі часи бібліотеки були осередками, де зберігається пам’ять поколінь, де надбання людства готові до того, аби їх сприймали нинішні покоління і ставали мудрішими завдяки книжкам, набували знань і вчилися шанувати, примножувати культурні, наукові традиції і гуманістичні цінності. Тож, сьогодні перед студентами відкрився таємничий і надзвичайно цікавий світ бібліотечного життя та життя книги.
Лекція була побудована таким чином, що студенти змогли почути історію розвитку  бібліотеки, а також побачити те,  як виглядали найперші  книги. Бібліотекарі розповідали цікаві факти з історії, продемонстрували для студентства найстаріші, найбільші і найкрасивіші бібліотеки світу. Особливий наголос був зроблений на сучасній українській літературі, адже серед молоді існує стереотип, що бібліотека це місце, де зберігається лише наукова література і немає зовсім нічого цікаво, але це зовсім не так, адже наша бібліотека має надзвичайно великий фонд літератури і безліч примірників зовсім нових книг.
Читання – це в якісь мірі також мистецтво. Мистецтво до якого може долучитися кожний бажаючий. Саме в книзі ми можемо знайти відповіді на безліч запитань. Тож, маємо надію, що кількість бажаючих пізнати цікавий світ книги після захоплюючої лекції стало набагато більше!"

вівторок, 19 вересня 2017 р.

ДО 100-РІЧЧЯ ВІЛЬНОГО КОЗАЦТВА

ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ДОЛЮ!


 У РАМКАХ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ВІДЕОРОЛИКІВ СЕРЕД ЮНАЦТВА, ПРИСВЯЧЕНОГО 100-РІЧЧЮ ВІЛЬНОГО КОЗАЦТВА, ПРАЦІВНИКАМИ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ БУЛО СТВОРЕНО ВІДЕОРОЛИК "ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ДОЛЮ!" НАША ЧИТАЧКА РЯБОКОНЬ ДАРИНА РОЗПОВІЛА ПРО ІСТОРІЮ ВИНИКНЕННЯ ВІЛЬНОГО КОЗАЦТВА І БРАЛА УЧАСТЬ У СТВОРЕННІ ВІДЕОРОЛИКА.



четвер, 14 вересня 2017 р.


       24 серпня ми відзначали 26 річницю Дня Незалежності України. У бібліотеці-філії №1 була оформлена виставка, присвячена цій даті. А також читачі нашої бібліотеки з задоволенням розгадували кросворд "Конституція" та відповідали на запитання клоз тесту.

субота, 8 липня 2017 р.

Літературне досьє "Лицар нескореного покоління"

       110-річниця з дня народження українського письменника Олега Ольжича


        У зв'язку з 110-річчям з дня народження українського письменника Олега Ольжича у бібліотеці була оформлена книжкова поличка "Лицар нескореного покоління". А також читачі нашої бібліотеки ознайомилися з біографією письменника та творчим доробком і через мережу інтернет.



ТВОРЧІСТЬ 

ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА

 

четвер, 6 липня 2017 р.


ЗНАЙОМТЕСЬ!

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це - мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї - це перше кохання, для нього - мабуть, уже й останнє... Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?.. 
Не можна було випробовувати долю й без кінця кидати їй зухвалі виклики. Але ж Анна кохала Адама… Утікачка, утриманка, коханка. Щаслива наречена, дружина, удова. Як на гойдалках, перехоплювало від щастя подих на злеті, однак і донизу політ був таким самим невпинним. Єдине, заради чого живе тепер, без Адама, - його дитина там, під серцем, яке ще досі любов тримає в облозі. Під чорним вбранням, наче середньовічний лицар під латами, Анна до часу почувалася захищеною від світу. Мовчазна, піднесено шляхетна у своїй скорботі, вона знову мусить жити для дітей. І сонячного ранку в улюбленій альтанці за книжкою і кавою з кардамоном прислухатися до нової мелодії кохання, її гучних мажорних акордів і ледь чутної обіцянки чогось справжнього в майбутньому…
Цей роман не залишить вас байдужими, не забудеться, не зітреться з пам’яті, торкнеться вашого серця ніжними, мудрими словами, лагідним теплом неймовірної історії про вічне кохання. Заваріть собі кави, охопіть філіжанку долонями, щоб зігріти їх - і своє серце - передчуттям дива, а потім сядьте в улюблене крісло і розгорніть цю книгу.
Наталка Шевченко, письменниця
Все почалося несподівано. Погодившись продати авторство на свій твір, молодий письменник раптово потрапляє в пригодницько-детективну історію, чужу гру, де на кону великі гроші, репутації і людські життя. Але зовсім не обов’язково грати на шаховій дошці відведену роль пішака, якщо складну комбінацію можна розв’язати на свою користь – або навіть запропонувати власні правила. Чи вдасться герою це зробити – автор тримає інтригу до останньої сторінки.
Ще дитиною Мирослава втратила дім і бабусю - єдину рідну людину - та опинилася в дитячому будинку. Біда й людська жорстокість - усе звалилося зненацька на дівчинку, яку не навчили боронитися від зла… І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і заприсяглася - її родина ніколи не зазнає горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди… Усе йде не так, як мріялося Мирославі. І одного дня вона вирішує послухатися поради примарної бабусі - продати свої нещастя…
Роман «Ключ» – це перший твір письменника після тривалої десятилітньої паузи. Роман писався в 1998 році, який зразу ж здобув популярність в українського читача. Та краще, аніж історія створення «Ключа», може бути тільки сюжет роману. Місто Київ, юнак на ім’я Андрій шукає собі помешкання і начебто знаходить доволі привабливий варіант. На вулиці Рогнідинська зовсім незнайомий чоловік пропонує хлопцеві орендувати таку собі квартиру №13. Хлопець заселяється в помешкання і все наче добре, та незнайомець не приходить за квартплатою. Що сталося? Збіг обставин, або ж той випадок коли до мишоловки покладено чималий шматок сиру? Власне, Андрій стає на шлях до пошуку «Ключа» для вирішення цих питань. Або ключів, оскільки в романі їх два. Перший - ключ до загадки дивної квартири, другий - до серця коханої жінки Сани, з котрою Андрій познайомився під час розслідування. Детективна історія приводить героїв прямісінько в пастку підступних злодіїв. Як вийти з безвихідної ситуації? Читайте в романі «Ключ». 
Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого - зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало - жити чи померти. А ще було кохання - жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч - але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі - і знову летіти вільними птахами…

вівторок, 27 червня 2017 р.


         28 червня святкують День Конституції України - одне з "наймолодших" свят в історії держави.
        В БФ№1 була оформлена виставка, присвячена 21-річниці Конституції України.
       Наші читачі ознайомилися з виставкою, розгадували кросворд "Конституція" та відповідали на запитання анкети "Конституцію вивчаємо, пам'ятаємо, поважаємо".