пʼятниця, 17 серпня 2018 р.



День незалежності України — державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України».
Цього року ми святкуємо 27-річницю Незалежності нашої країни. З нагоди цього свята користувачі бібліотеки-філії №1 ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Єдність рідної землі – основа нації й держави».




А також переглянули музичний ролик «День Незалежності».


Музичний ролик "День Незалежності"

четвер, 16 серпня 2018 р.

ЗІ СВЯТОМ ЯБЛУЧНОГО СПАСА!




У серпні православні українці відзначають три Спаса - Медовий, Яблучний і Горіховий. Яблучний є Другим Спасом, який щорічно відзначається 19 серпня.
За християнським календарем свято носить назву Преображення Господнє. Свято також відоме, як день дарів земних - традиційне свято врожаю і день, з якого, згідно з повір'ями, природа розгорталася від літа до осені і зими. У цей день, за народними прикметами, настає осінь, а природа починає перетворюватися. Крім того, прийнято вважати, що після 19 серпня ночі стають набагато холоднішими.
Яблучний Спас: що святити

У цей день прийнято святити в церкві не тільки яблука, але і інші фрукти і овочі. Згідно з традиціями, необхідно святити груші, виноград, сливи, персики, а також помідори і моркву. Можна також освятити в церкві мед і пучок колосків жита і пшениці - таким чином, людина прославляє різноманітне багатство природи.



Яблучний Спас: традиції
На Яблучний Спас прийнято запікати яблука, пекти пироги і млинці з яблуками. З яблук також можна приготувати компот і варення.


















З давніх-давен вважалося, що яблука, вжиті на Яблучний Спас, приносять здоров'я і достаток. Також на свято варто збирати урожай, адже за народною традицією, урожай, що залишився після Спаса, вже не принесе користі здоров'ю.
Яблучний Спас: що не можна робити
Заборонено виконувати будь-яку роботу по дому, окрім приготування їжі і збору врожаю. Зокрема, не можна шити, в'язати, займатися прибиранням, а також будівельними роботами.
Крім того, не можна вбивати комах і проганяти їх, адже вважається, що якщо на руку двічі сіла муха, то весь рік людину буде супроводжувати удача.
Яблучний Спас: прикмети
Яблучний Спас називають днем ​​зустрічі осені і перетворення природи. Народні прикмети говорять, що 19 серпня можна передбачити погоду на наступний сезон - якщо день сонячний і безхмарний, то осінь буде сухою, а якщо дощовий, то варто чекати осінь мокру. А ось ясний день віщує морозну зиму з хуртовинами.

вівторок, 14 серпня 2018 р.

ЗІ СВЯТОМ МАКОВІЯ!



По-народному свято Маковія називали по-різному: «Перший Спас», «Маккавей», «Маковий Спас», «Спас на воді», «Мокрий Спас».

Історично це свято називається Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього, його вперше встановили в 9-му столітті ще в Константинополі.
14 серпня церква шанує мучеників Маковеїв, які відмовилися відректися від Бога і прийняти віру язичників. Їх учитель, Єлеазар, протистояв тому, що в Єрусалимському храмі поставили статую Зевса, а їхня мати підтримала мучеників і теж померла разом з ними.
Свято також отримало таку назву, тому що співзвучне з назвою квітки маку, він якраз дозріває в цей час.
Традиції Маковея
В Україні в цей день господині пекли пироги і різну випічку з маком і медом. Дівчата носили до церкви букети з різних трав, які називаються «маковейками». Їх заздалегідь добре готували, щоб рік приніс хороший урожай. А макові головки клали під подушки дітям, щоб ті краще спали.

Квіти і трави підвішували під стелею або за іконами, а потім діставали і робили з них різні зілля для людей і домашніх тварин. Мак, за повір'ям,охороняв будинок від нечистої сили.

 Також вважалося, що всі жіночі гріхи прощалися в цей день.