субота, 4 липня 2020 р.

Свято Івана Купала


Де є коріння, там виростає й гілля – так говорить народна мудрість.
Із далеких часів до нас прийшло свято Івана Купала і так само ,як гра на старовинних інструментах, воно нагадує нам про невичерпні джерела історичного походження нашого народу - наповнює серце радістю, приємним настроєм, схвильовано-щасливими почуттями.

За народним повір'ям, у цей день відбуваються різні дива: трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко спускається з неба, щоб викупатись у річці, а опівночі вогнистим цвітом розквітає папороть — хто знайде той цвіт, той здобуде багатство і здоров'я.

Святкування Івана Купала супроводжується безліччю традицій і звичаїв. Так, однією з таких вважається умивання росою, якій в цей день приписують особливі властивості. Умиватися потрібно вночі, а позитивний результат після цього можна побачити вранці. Ще однією популярною традицією є нічні купання, розпалювання багаття та стрибання через нього. Згідно з одним із переказів, той, хто стрибне вище всіх, проживе майбутній рік у здоров'ї та щасті. Дівчата в купальську ніч здійснюють свій обряд - пускання вінків по річці. У тому випадку, якщо вінок не потонув, а поплив як можна далі, його власника очікує швидке заміжжя і щасливе життя. Більше про витоки цього свята, про традиції та звичаї святкування Івана Купала можна дізнатись, завітавши до БФ1 і ознайомившись з  виставкою «Купальське диво».







Немає коментарів:

Дописати коментар